تبلیغات
وبلاگ فرهنگی هنری تاریخی کردستان - دارین زانیار

دارین زانیار

سه شنبه 19 آبان 1388 02:23 ق.ظ

نویسنده : کردستانی
ارسال شده در: خوانندگان ،

 دارین زانیارdarin zanyar در سال ۱۹۸۷در کشور سوئد متولد شده است اما اصلتی کردستانی دارد پدر و مادر او کرد و اهل حلبچه در کردستان عراق هستند که از ترس وضعیتی که صدام برای کردها به وجود اورده بود به اروپا پناهنده می شوند.  او خود را کردستانی-سوئدی می داند...

برای خواندن بیشتر به ادامه مطلب برو

دارین زانیارdarin zanyar در سال ۱۹۸۷در کشور سوئد متولد شده است اما اصلتی کردستانی دارد پدر و مادر او کرد و اهل حلبچه در کردستان عراق هستند که از ترس وضعیتی که صدام برای کردها به وجود اورده بود به اروپا پناهنده می شوند.  او خود را کردستانی-سوئدی می داند...

       

اولین بار او در یک مسابقه تلویزیونی در کشور سوئد،  به نام ایدول(idol) شرکت کرد که این برنامه برای انتخاب افراد خوش صدا بود. در این برنامه که در حدود 5000 نفر مشارکت داشتند  «دارین» با صدای سحرامیز خود همه را متعجب کرد و باعث شد تا با انتخاب مردم و متخصصان تا مرحله نهایی این مسابقه نیز پیش برود. پس از آن «دارین» توانست جوایز و افتخارات فراوانی بدست آورد از جمله جایزه پر فروش ترین آلبوم سال را در سوئد وجایزه هایی از موسسات و برنامه ها تلویزیونی و رادیویی تخصصی موزیک مانند پلاتینیوم(Platinum) و التونیوم را بدست آورد. کم کم نام و آوازه  «دارین زانیار» این جوان موفق کرد به اروپا و حتی جهان کشیده شد و موزیک ها و کلیپ های او دراکثر کانالهای ماهواره ای تخصصی معروفی مثل MTV و VIVA   پخش می شوند و در مورد او صحبت می کنند. در یک مقایسه آماری در کشور سوئد مشخص شد که درتاریخ آن کشور سلبقه نداشته که از کسی  به  این صورت در مجلات و رسانه های مختلف به فراوانی یاد شده باشد.

نام او «دارین » در کردی به معنایی منسوب به درخت و فامیل او« زانیار » به معنای شخص دانا است. دارین در سال ۱۹۸۷ در کشور سوئد متولد شده است اما اصلتی کردستانی  دارد پدر و مادر او کرد و اهل حلبچه در کردستان عراق هستند که از ترس وضعیتی که صدام برای کردها درست کرده بود به اروپا پناهنده می شوند. او خود را کردستانی-سوئدی می داند.

او به سه زبان کردی ، انگلیسی و سوئدی مسلط است اما اکثر آهنگهای او به زبان انگلیسی است و اعتقاد دارد که با این زبان بیشتر می تواند با جهانیان ارتباط برقرار کند اما تمایل دارد به زبانهای دیگر نیز آهنگ بسازد. او سه البوم دارد که توانست جوایز التون و پلاتینی را از آن خود کند. او اکثر شعر ها و آهنگهای البوم خود را می سراید و می سازد.

او در میان مردم اروپا به ویژه مردم سوئد محبوبیت فراوانی دارد طوری که طبق مطالب مندرج در مطبوعات سوئد در حدود چهار هزار نفر ازکودکان سوئدی توسط والدنشان نام کردی دارین را برگزیده اند.

او دارای یک خواهر بزرگتر از خود به نام «روزا» است ، دارین از بچگی توانسته است رقصهای متفاوتی مانند funk dance  را یاد بگیرد از کودکی به موسیقی بزرگان موسیقی جهان گوش می داده و از آنها تقلید می کرده است از جمله مایکل جکسون و مدونا الگوی او در موسیقی بوده اند.

 

او تمایل دارد به کار خود ادامه دهد تا روزی بزرگترین پاپ استار جهان شود. همچنین در یک مصاحبه تلویزیونی با کانال تیشک تی وی به زبان کردی بیان کرد که مایل است در شهرهای کردستان نیز کنسرت برگزار کند. در سال ۲۰۰۵ در استکهلم سوئد به او لقب کورد سال داده شد این جایزه سالانه از طرف هیاتی از کردهای ساکن سوئد به موفق ترین کردها داده می شود.

برای اطلاعات بیشتر نسبت به موسیقی دارین زانیار و خود او می توانید به سایتهای رسمی او بروید:

http://www.darin.nu/  وwww.darin-online.

 
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: سه شنبه 19 آبان 1388 02:32 ق.ظ